Európske roky 

44. ročník výstavy Agrokomplex, chýbať na ňom nebude ani Zastúpenie EK na Slovensku

Tento týždeň (17. – 20. augusta 2017) sa v Nitre uskutoční 44. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Okrem rôznych zaujímavostí prinášame aj sériu Diskusných stolov na aktuálne témy, ktoré hýbu agrorezortom. Pripravili sme ich v spolupráci s Agroinštitútom Nitra a Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

 „Agrokomplex je jedinečná výstava, ktorá ukazuje ľuďom hodnoty, ktoré poľnohospodári tvoria pre nás všetkých.  Pre odbornú, ale aj širokú verejnosť sme na výstave pripravili zaujímavé diskusie na aktuálne témy. Budeme  diskutovať  o tom, aká je situácia v poľnohospodárstve, v potravinárstve, ako lepšie reagovať na krízy a aká bude budúca európska poľnohospodárska politiky a čo prinesie slovenským poľnohospodárom. Ukážeme aj pozitívne príklady zlepšenia slovenského zeleninárstva a návštevníci môžu ochutnať aj špičkové mliečne výrobky. Som rád, že naše pozvanie prijala aj pani ministerka Gabriela Matečná," povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Od štvrtka 17. augusta do soboty 19. augusta je pripravených päť diskusií na aktuálne témy. Budú sa konať v pavilóne A, v priestoroch stánku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Účastníkmi okrúhlych stolov budú popredné osobnosti slovenského poľnohospodárskeho života, vrátane pani ministerky Matečnej, predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinovej komory pána Semančíka, predstaviteľov zeleninárstva, mliečneho sektora, malých farmárov ako aj odborníkov z viacerých oblastí.

 


 

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie