Žlté ruže a Deň Európy 2013 v Banskej Bystrici

Dňa 9. mája sa pri príležitosti Dňa Európy rozdávali v Banskej Bystrici žlté ruže. Tí, ktorí sa v dopoludňajších hodinách nachádzali na Námestí SNP v Banskej Bystrici boli obdarovaní žltou ružou z rúk primátora Banskej Bystrice Petra Gogolu a riaditeľa REIC Banská Bystrica Petra Pisára. Spolu s nimi rozdávali žlté ruže aj dobrovoľníčky.

Sprievodné podujatia sa konali v Europa Shopping centrum Banská Bystrica. Pre návštevníkov boli k dispozícii informačné stánky Europe Direct Banská Bystrica, Eurodesk, KomPrax, Mládež v akcii (IUVENTA) a ďalších partnerov podujatia, kde mohli návštevníci získať potrebné a zaujímavé informácie pre mladých ľudí - možnosti cestovania a práce v zahraničí, možnosti byť dobrovoľníkom doma a v zahraničí ...

Pri príležitosti Dňa Európy vyhlásili EURODESK a IUVENTA v spolupráci s REIC Banská Bystrica fotografickú súťaž Eurofotomaratón, do ktorej mladí ľudia od 15 – 30 rokov posielali svoje fotografie z rôznych kútov Európy. Mladí poslali do súťaže takmer 250 fotografií. Na prvom mieste sa umiestnil Ľudovít Vašš s fotografiou z Maspalomas Gran Canaria, Španielsko), druhé miesto získal Marek Jančúch za fotku z Haagu (Holandsko) a na treťom mieste skončil Dominik Štepanovič s fotograviou, ktorú urobil v Palange (Litva).

Veríme, že sa Vám podujatie páčilo a už teraz sa tešíme na Deň Európy 2014.

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie